Pytanie z dnia 17 lutego 2017

Do wykonania jednej z usług przy wykończaniu mieszkania wynająłem firmę. Usługa została wykonana na tyle nieprofesjonalnie, że już 8 razy była poprawiana, cały czas przez tą samą firmę. Jako, że nadal są problemy po ostatnim poprawieniu zamierzam po raz kolejny angażować w to tą firmę, chociaż wolałbym zwrot kosztów i wykonanie powtórnie od nowa całej usługi przez inna firmę. Czy istnieją jakieś instrumenty prawne mówiące o maksymalnej ilości reklamacji która można zgłosić do zrealizowanej usługi po której przysługuje zwrot kosztów?
Pozdrawiam,
Piotr

Na podstawie art. 636 § 1 w zw. z art. 656 k.c. inwestor może odstąpić od umowy, jeżeli wykonawca prowadzi roboty budowlane w sposób wadliwy albo sprzeczny z umową. Inwestor powinien jednak najpierw wezwać go do zmiany sposobu realizowania budowy oraz wyznaczyć mu w tym celu odpowiedni termin. Dopiero po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu inwestor może od umowy odstąpić; może także powierzyć poprawienie lub dalsze wykonanie budynku innej osobie, czyniąc to na koszt i ryzyko pierwotnego wykonawcy. Inwestorowi w przypadku odstąpienia od umowy może przysługiwać również roszczenie o odszkodowanie, jeżeli wadliwe wykonywanie umowy spowodowało szkodę.

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 lutego 2017 10:31:16 Obejrzało: 25 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.