Pytanie z dnia 14 września 2017

Witam.
Otrzymałem wyrok sądowy na mój obecny adres pod którym mieszkam od 2001 roku. Wierzyciel na podstawie postanowienia o nadaniu klauzuli wykonalności wystąpił do komornika z wnioskiem o postępowanie egzekucyjne. Jednakże we wniosku egzekucyjnym wierzyciel podał mój stary adres zamieszkania - do roku 2001.
O postępowaniu egzekucyjnym dowiedziałem się w momencie próby skorzystania z konta bankowego.
Wyrok wydał Sąd Rejonowy dla Warszawa Mokotów I Wydział Cywilny natomiast klauzulę wykonalności - która stała się podstawą do egzekucji komorniczej - Sąd Rejonowy dla Warszawa Mokotów II Wydział Cywilny.
Kancelaria Komornicza dwukrotnie przystępowała do egzekucji należności. W przypadku pierwszej umorzyła postępowanie - szukając mnie pod starym adresem który otrzymała od wierzyciela (?). Dopiero druga egzekucja skutkowała zajęciem konta bankowego.
Ponieważ trochę czasu to trwało niestety suma do wyegzekwowania urosła czterokrotnie.
Pytanie zasadnicze kto jest odpowiedzialny za podanie przez wierzyciela nieaktualnego adresu, bo przecież wyrok dotarł na mój obecny adres a postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności na adres nieaktualny. No i najważniejsze jak tak zagmatwaną sprawę rozwiązać

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.