Pytanie z dnia 17 listopada 2017

Witam . Ostatnio mój stryj przepisał na mnie swoje gospodarstwo . Ma brata (mój ojciec) i siostrę , chcieliśmy wypisać ich z majątku tzn wydziedziczyć napisać to w testamencie że po śmierci stryja żeby nic nie otrzymali ale pani która spisywała testament powiedziała że jeśli ja tylko jestem w testamencie to im i tak się nie należy tylko mi i że nie trzeba ich wypisywać czy to prawda że później im się nic nie będzie należało ? Nie wiemy co teraz zrobić bo nie żyjemy z nimi w zgodzie i mogą starać się odebrać mi później ten majątek .. Czy trzeba jednak iść do innego notariusza i to przeprawić ? I co to znaczy że zrezygnowaliśmy z zarejestrowania testamentu w rejestrze notarialnym ? Czy to znaczy że będę musiała robić sprawę spadkowa ? Bardzo dziękuję za pomoc

Rozumiem że to "przepisanie" gospodarstwa polegało na sporządzeniu testamentu w którym Pani stryj wskazał Panią jako jedynego spadkobiercę. W takiej sytuacji notariusz miał rację, że rodzeństwu stryja po jego śmierci nic nie będzie się należało ponieważ rodzeństwu nie przysługuje prawo do zachowku. Co do rejestru testamentów to wpis do rejestru ma charakter dobrowolny. Wpis do rejestru testamentu ma na celu ułatwienie odnalezienia i ujawnienia takiego testamentu po śmierci spadkodawcy jak i ma zapobiec temu, że testament pozostanie nieznany lub będzie ujawniony z opóźnieniem. Rezygnacja z zarejestrowania oznacza tylko tyle że informacja o sporządzeniu testamentu i miejscu jego przechowywania nie będzie ujawniona po śmierci spadkodawcy. Natomiast w celu nabycia spadku na podstawie testamentu i tak będzie musiała Pani złożyć stosowny wniosek w sądzie bez względu na to czy testament był zarejestrowany czy nie.

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 listopada 2017 13:18:26 Zmodyfikowano dnia: 17 listopada 2017 13:18:26 Obejrzało: 43 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.