Pytanie z dnia 08 stycznia 2017

Witam, nie wiem jak poradzić sobie z problemem. Obecnie skończył mi się zasiłek chorobowy. Znów jestem bez pracy. Mam dług alimentacyjny, 3/5 zajęcia komorniczego pozbawia mnie szans na godne życie. Obowiązek alimentacyjny wygasł prawomocnym wyrokiem. Myślałam, że choć w tej sytuacji będzie obowiązywać kwota wolna od zajęcia. Dłużnicy alimentacyjni są napiętnowani, choć czasem nie z własnej woli wpadli w taki dług. Praca, gdzie z najniższej krajowej zostaje cząstka dochodu, tak naprawdę nie daje możliwości utrzymania siebie w moim wypadku jeszcze syna. Dług względem synów, względem wypłacającego świadczenie alimentacyjne, a także Zus, pozbawia mnie środków do życia. Czy jest mi ktoś w stanie doradzić. Nie mam nigdzie oparcia, zostałam z tym wszystkim sama. Chciałabym to wszystko regulować, ale jak żyć, gdy nic ci nie zostaje. Syn, który pozostaje na moim utrzymaniu też ma potrzeby. Pozostaje na to wszystko bezsilna. Jak znaleźć najlepsze rozwiązanie tej krytycznej sytuacji. "Im dłużej to trwa ja nie mam już siły.

Istnieje możliwość ubiegania się o umorzenie zaległości względem ZUS i urzędu gminy z tytułu alimentów wypłaconych z funduszu alimentacyjnego.

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 stycznia 2017 07:33:10 Obejrzało: 59 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.