Pytanie z dnia 16 lutego 2017

Witam, napisalem wniosek do sadu o podzial majatku wspolnego za zgoda obu stron. Problem jest taki, ze podejrzewam, ze malzonka nie podala rzeczywistych oszczednosci , ktore posiada w banku/bankach i zanizyla wklady z lokat. Czy moge wystapic z wnioskiem o wykaz wszystkich kont, ktore moze posiadac malzonka we wszystkich bankach w Polsce. W ten sposob bede musial zwrocic malzonce roznice, jaka narzuci mi sad.

Dzień dobry, w przypadku wniosku o podział majątku wspólnego nie ma czegoś takiego jak zgodny podział majątku (jak np. w przypadku działu spadku), jeżeli Pan się zgadza na podział z kwotami przedstawionymi przez małżonkę to skończycie sprawę na jednej rozprawie tj. jedno bierze to i to, drugie coś innego, albo ktoś komuś ma zapłacić. Ale to musi być wasza zgodna wola. Ale jeżeli Pan się nie zgadza z kwotami przedstawionymi przez żonę i uważa Pan, że jest tego więcej to proszę zmodyfikować wniosek i przedstawić wnioski dowodowe m.in. o zobowiązanie małżonki do przedstawienia wyciągów z rachunków bankowych i żeby sąd zwrócił się do banku o informację czy żona posiada lokaty i rachunki oszczędnościowe w tym banku (to Pan musi wskazać sądowi prawdopodobne banki, bowiem sąd nie może się zwrócić do wszytkich banków w Polsce), proszę powołać świadków, przedstawić faktury itd. To już jest Pana decyzja, nie da się przeprowadzić ,,zgodnego" podziału majątku przeprowadzając jednocześnie całe postępowanie dowodowe, bo wtedy to już nie jest ,,zgodny" podział majątku. Postępowania o podział majątku są zwykle trudne i dlugotrwałe, trudno też stwierdzić kto kogo na końcu będzie musiał spłacić, zwłaszcza nie znając całej sprawy. Może się okazać, że to żona będzie musiała Panu dopłacić, pozdrawiam

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 lutego 2017 13:41:37 Zmodyfikowano dnia: 16 lutego 2017 14:03:32 Obejrzało: 60 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.