Pytanie z dnia 06 lutego 2017

Witam Moja teściowa ma mieszkanie komunalne zadłużone na ponad 100tys zł. Była w administracji pytać o rozłożenie na raty, jednak pani w administracji stwierdziła że już nie może bo przepisy się zmieniły. Czy jest to prawda?

Rozumiem, że właścicielem mieszkania jest w tym wypadku gmina. Należy zaznaczyć iż rozłożenie na raty istniejących należności jest każdorazowo jedynie uprawnieniem, a nie obowiązkiem gminy i wynika ono z uchwał organów stanowiących samorządu. Dlatego też należałoby sprawdzić aktualnie obowiązujące przepisy w Państwa gminie - być może faktycznie uległy one w ostatnim czasie zmianie. Co istotne, rozłożenie zaległości na raty bądź też odroczenie spłaty należności często okazuje się korzystniejsze niż sądowe dochodzenie należności i opróżnienie lokalu, trudno zatem przypuszczać aby gmina zrezygnowała ze stosowania tego mechanizmu wobec zadłużonych mieszkańców.

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 lutego 2017 00:00

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.