Pytanie z dnia 28 listopada 2016

Witam, Mój chłopak jest z ZK we włocławku od 28 lipca tg roku. dziś jest połowa. Wyrok ma do 28 marca. Miał 2 wokandy o dozór i nie zgodzili się. Miał juz robione pomiary z wolności odnośnie możliwości wykonania kary w domu. Ma bardzo dobre zachowanie bardzo sie stara ma wnioski nagrodowe itd. W ubiegłym tygodniu jego wychowawca wyslał pismo do Sądu o przyznanie mu dozoru elektronicznego. Moje pytanie brzmi następująco. Jakie ma szanse ze Sąd sie zgodzi na jego wykonanie . Dodam ze jedyne czego sie boje ze moga sie nie zgodzic bo miał kilka lat temu wyrok .

Dzień dobry, Zgodnie z art. 43la § 1 k.k.w. Sąd penitencjarny może udzielić skazanemu zezwolenia na odbycie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego, jeżeli zostały spełnione łącznie następujące warunki: 1) wobec skazanego orzeczono karę pozbawienia wolności nieprzekraczającą jednego roku, a nie zachodzą warunki przewidziane w art. 64 § 2 Kodeksu karnego, 2) jest to wystarczające do osiągnięcia celów kary, 3) skazany posiada określone miejsce stałego pobytu, 4) osoby pełnoletnie zamieszkujące wspólnie ze skazanym wyraziły zgodę, o której mowa w art. 43h § 3, 5) odbywaniu kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego nie stoją na przeszkodzie warunki techniczne, o których mowa w art. 43h § 1. Skazanemu, który rozpoczął już odbywanie kary w zakładzie karnym, można udzielić zezwolenia na odbycie w systemie dozoru elektronicznego pozostałej części kary, jeżeli za udzieleniem zezwolenia przemawiają dotychczasowa postawa i zachowanie skazanego. Możliwość udzielenia zezwolenia na odbycie kary pozbawienia w systemie dozoru elektronicznego występuje gdy oprócz konieczności zaistnienia przesłanek obiektywnych, o których mowa w art. 43la § 1 k.k.w. spełnione zostaną przesłanki o charakterze ocennym , a więc dotychczasowa postawa skazanego. Jeżeli skazany w sposób prawidłowy wykonuje karę pozbawienia wolności, nie ma żadnych problemów wychowawczych to istnieje duża szansa na to, że sąd zezwoli na odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Odpowiedź nr 1 z dnia 29 listopada 2016 20:22:23 Obejrzało: 73 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.