Pytanie z dnia 09 stycznia 2017

Witam. Mężczyzna w trakcie związku małżeńskiego kupił samochód za swoją gotówkę ale właścicielem pojazdu zrobił swoją wówczas obecną małżonkę i syna. Obecnie są już kilka lat po rozwodzie, auto użytkuje ów mężczyzna i dokonuje wszelkich opłat. Jedynie w dowodzie jest była żona i syn. Co zrobić w obecnej sytuacji by to on stał się właścicielem tego (swojego) pojazdu tak by nie ponosić opłat, podatków itp. Czy to musi byc umowa kupna sprzedaży do jakiejś kwoty, czy była żona i syn moga zrobić darowiznę do jakiejś kwoty? Była żona i syn jak najbardziej są skłonni do dokonania tej zmiany.

Dzień dobry, w pierwszej kolejności należy zadać pytanie czy gotówka, którą kupił samochód należała do jego majątku osobistego czy wspólnego. Jeżeli pieniądze pochodziły z wynagrodzenia za pracę samochód należy do majątku wspólnego małżonków. Czy była małżonka i syn widnieją w dowodzie rejestracyjnym jako jedyni właściciele pojazdu? Jeżeli tak należy dokonać darowizny całego pojazdu, jeżeli byli współwłaścicielami trzeba dokonać darowizny ułamkowej części pojazdu.

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 stycznia 2017 15:11:42 Obejrzało: 79 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.