Pytanie z dnia 15 lutego 2017

Witam.
Mama wykupiła mieszkanie od spółdzielni w trakcie swojego związku małżeńskiego i przekazała mi je (córce) jako darowiznę. Po jej rozwodzie i podziale majątku sąd orzekł, że mieszkanie to zaliczało się do majątku wspólnego ale przyznał je Mamie. Uznał, ze darowizna jest nieważna bo mąż nie wyraził na nią zgody. Zostałam bez mieszkania.
1. Co mam teraz zrobić, czy mogę złożyć jakieś zażalenie lub skargę, założyć sprawę o to, że zabrano mi mieszkanie? Postanowienie jest prawomocne. Ja nie byłam stroną tylko świadkiem.
2. Jeśli nie, jakich dopełnić formalności? Czy teraz ja mam przekazać darowiznę Mamie spowrotem? Czy postanowienie sądu w sprawie podziału majątku może unieważnić mój akt notarialny? Mama nie chce tego mieszkania ode mnie, ale prawnie jest jej?

Szanowna Pani, Sąd w sprawie o podział majątku nie może unieważnić umowy darowizny mieszkania. Z uwagi na skomplikowany stan faktyczny przed udzieleniem odpowiedzi na Pani pytania należałoby się zapoznać z dokumentami.

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 lutego 2017 18:18:31 Obejrzało: 56 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.