Pytanie z dnia 22 sierpnia 2018

Witam,

Mam pytanie odnośnie wypowiedzenia umowy zlecenie, która na umowie kończy się z dniem 30/11/2018. Zawarta umowa wskazuje, iż wypowiedzenie z mojej strony, jak i ze strony Zleceniodawcy musi być oznajmione min. 14 dni od daty planowanego zakończenia współpracy. W związku z tym moje pytania:
- czy umowę mam rozwiązać ustnie, czy pisemnie?
- w związku z podjęciem nowej pracy, nie wskazany jest typowy okres wypowiedzenia w mojej bieżącej umowie, dlatego też pytanie, czy jeśli składając wypowiedzenie np. dnia 03/09/2018, muszę przepracować dodatkowe 14 dni, czy mogę nie pojawić się w pracy już kolejnego dnia?

Oczekuję na odpowiedź i pozdrawiam!

Jeżeli umowa nie zawiera wymogu, że jej wypowiedzenie musi nastąpić w formie pisemnej to można ja wypowiedzieć również w formie ustnej. Jednakże sugeruję jej wypowiedzenie w formie pisemnej bo później łatwiej udowodnić, że doszło do wypowiedzenia umowy i z jaką datą to nastąpiło. Umowa na skutek wypowiedzenia rozwiązuje się z upływem ostatniego dnia wypowiedzenia. Tak więc składając wypowiedzenie 3/09/2018 umowa ulegnie rozwiązaniu dopiero z upływem 14 dni i musi Pan/Pani wykonywać zlecenie przez okres tych 14 dni.

Odpowiedź nr 1 z dnia 23 sierpnia 2018 08:37:22 Zmodyfikowano dnia: 23 sierpnia 2018 08:37:22 Obejrzało: 38 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.