Pytanie z dnia 20 listopada

Witam, mam pytanie, jestem w 6 tyg ciąży, Od dzisiaj 20 listopada jestem na miesięcznej umowie o pracę na czas określony(zobowiązanie po stażu, który mialam wcześniej 6 miesięcy) w związku z tym mam pytanie, czy pracodawca ma obowiązek zatrudnienia mnie do czasu porodu?

W opisanej sytuacji pracodawca nie ma takiego obowiązku - "Umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu" ( art. 177 par. 3 kodeksu pracy).

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 listopada 2017 22:45:05 Zmodyfikowano dnia: 20 listopada 2017 22:45:05 Obejrzało: 7 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.