Pytanie z dnia 06 listopada 2018

witam
mam problem ponieważ zarabiam 780 zł netto i mam blokadę komorniczą na koncie czy komornik może mi zająć całą tą kwotę czy coś z tej kwoty będę mogła wypłacić? i czy komornik może zablokować konto innej osoby na które zostanie przelana moja wypłata?

W przypadku zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego obowiązuje kwota wolna od zajęcia w wysokości 1575 zł miesięcznie. Oznacza to że w każdym miesiącu można wypłacić taką kwotę z rachunku mimo jego zajęcia a bank przekaż komornikowi tylko środki z rachunku ponad powyższą kwotę. Jeśli wpłynie na rachunek miesięcznie 780 zł to bez przeszkód taka kwotę można wypłacić a bank jej nie przekaże komornikowi. Podkreślam że zasada ta nie obowiązuje jeżeli komornik egzekwuje alimenty. Wówczas nie obowiązuje kwota wolna a bank przekazuje wszystkie środki z rachunku komornikowi. Co do drugiego pytania to komornik nie może zająć rachunku bankowego innej osoby która nie jest dłużnikiem.

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 listopada 2018 10:04:49 Zmodyfikowano dnia: 7 listopada 2018 10:04:49 Obejrzało: 73 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.