Pytanie z dnia 06 grudnia 2016

Witam mam problem nie wiem co mam zrobic sad chce zabrac mi synka ktory ma 8miesiecy jest wczesniakiem wiec wiekszosc czasu spedzil w szpitalu ja niestety nie moge go zbyt czesto odwiedzac poniewaz mam drógiego synka który ma rok i siedem miesiecy przez to ze nie mam zbytnio czasu na odwiedziny synka w szpitalu sad uznal ze nie interesuje sie dzieckiem a nie mam z kim zostawic drugiego syna poniewaz moj maz siedzi caly czas w pracy teście nie mągą mi pomóc w opiece nad starszym synkiem z powodów osobistych moi rodzice mieszkaja daleko i nie maja jak dojechac do mnie .
Błagam pomóżcie nie chce stracić synów

Dzień dobry, na jakim etapie jest postępowanie sądowe? Proszę dokładnie opisać swoją sytuację oraz stan zdrowia młodszego dziecka. Gdzie Pani mieszka, w jakim szpitalu znajduje się synek, dlaczego nadal przebywa w placówce, a nie w domu? Jak często jeździ Pani do dziecka, jak wygląda Państwa sytuacja rodzinna, materialna, itd. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 6 grudnia 2016 21:25 Obejrzało: 290 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Szanowna Pani, Przedstawiony przez Panią stan faktyczny jest zbyt krótki, aby móc udzielić odpowiedzi na Pani pytanie. Proszę o podanie informacji, na jakim etapie jest postępowanie sądowe, a jeżeli zapadł już wyrok, proszę wnieść apelację. Proszę również o informację, czy orientacyjnie wie Pani kiedy synek będzie mógł wyjść ze szpitala, jak często odwiedza Pani synka, czy może Pani jeździć razem ze starszym synkiem do szpitala, jak daleko jest szpital od Pani miejsca zamieszkania. Należałoby wykazać, iż mimo niemożności częstych odwiedzin, interesuje się Pani synem również inne czynności i dba Pani o to, aby mieć stały kontakt z lekarzem oraz, że interesuje się Pani na bieżąco stanem zdrowia syna. Jeżeli nie jest Pani w stanie ponieść kosztów wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny, może Pani złożyć wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu. Wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu należy złożyć z oświadczeniem o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania. Oświadczenie sporządza się według wzoru, na urzędowym formularzu. Wniosek można znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Zgodnie z art. 111 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego jeżeli władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo jeżeli rodzice nadużywają władzy rodzicielskiej lub w sposób rażący zaniedbują swe obowiązki względem dziecka, sąd opiekuńczy pozbawi rodziców władzy rodzicielskiej. Pozbawienie władzy rodzicielskiej może być orzeczone także w stosunku do jednego z rodziców. § 1a. Sąd może pozbawić rodziców władzy rodzicielskiej, jeżeli mimo udzielonej pomocy nie ustały przyczyny zarządzenia umieszczenia małoletniego w rodzinie zastępczej, a w szczególności gdy rodzice trwale nie interesują się dzieckiem. § 2. W razie ustania przyczyny, która była podstawą pozbawienia władzy rodzicielskiej, sąd opiekuńczy może władzę rodzicielską przywrócić.

Odpowiedź nr 2 z dnia 7 grudnia 2016 13:41 Obejrzało: 272 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.