Pytanie z dnia 26 lutego

Witam, mam ograniczone prawa rodzicielskie do dwójki dzieci. Mam wyznaczone terminy spotkań z nimi od godziny 11 do 18 co drugi weekend. W wyroku sądu jest zapis że jestem zobowiązana przyjeżdżać po dzieci oraz ich odwozić do miejsca zamieszkania. W takiej sytuacji muszę przyjeżdżać po dzieci autem czy mogę pójść i zabrać ich również na nogach ? Moje pytanie wynika ze względu na to że ojciec dzieci nie chce mi ich wydawać jeżeli nie przyjadę po nich autem ( ja nie mam prawa jazdy ani auta). Przeprowadziłam się do tego samego miasta abym mogła zabierać dzieci na widzenia.

Dzień dobry, ma Pani odbierać dzieci i odwozić do miejsca zamieszkania, co nie jest oczywiście równoznaczne z obowiązkiem poruszania się samochodem. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 lutego 2024 12:53 Zmodyfikowano dnia: 26 lutego 2024 12:53 Obejrzało: 39 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Sąd określając, że to Pani ma przyjeżdżać po dzieci, zapewne rozstrzygnął jedynie o tym, że to Pani się ma po nie stawiać w miejscu ich zamieszkania, nie zaś one mają być do Pani dowożone z tego miejsca przez ojca. Pozdrawiam radca prawny Andrzej Gąsiorowski (tel. 606 960 939, email: a.gasiorowski@radcagk.pl)

Odpowiedź nr 2 z dnia 27 lutego 2024 17:50 Zmodyfikowano dnia: 27 lutego 2024 17:50 Obejrzało: 32 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.