Pytanie z dnia 27 września

Witam, jestem właścicielem kilku mieszkań w jednej z kamienic w Poznaniu. Jednej z lokatorek został przydzielone mieszkanie na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 1.08.1956 r. W tym roku lokatorka zmarła. Zarządca nieruchomości, nie informując mnie o tym fakcie, wynajął mieszkanie synowi zmarłej. W umowie jest punkt, który wyraźnie mówi, że może on wynajmować mieszkania po ustaleniu warunków z właścicielem. Czy zarządca miał prawo podpisać umowę najmu i wyrazić w niej zgodę na zameldowanie w lokalu rodziny nowego najemcy?

Dzień dobry, Po pierwsze, to mogła zaistniec sytuacja wejscia w prawa najemcy czlonka jego rodziny, ktory z nią mieszkal - 691 K.c. Po drugie, co mogł zarządca, to już zalezy od tresci udzielonego przez Pana jegoosobie pelnomocnictwa. Z wyrazami szacunku Radca prawny Bartosz Kowalak Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy Kancelaria Prawna ul. Mickiewicza 18a/3 60-834 Poznań 795777519 www.prawnikpoznanski.pl www.blogoodszkodowaniach.pl www.prawospadkowepoznan.pl www.prawnikodrozwodu.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 28 września 2022 11:12 Zmodyfikowano dnia: 28 września 2022 11:12 Obejrzało: 31 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, skoro umowa z zarządcą nieruchomości tak ukształtowano zasady wynajmowania lokali, to zarządca nie miał prawa (podstawy wynikającej z umowy) do zawarcia takiej umowy. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 2 z dnia 28 września 2022 16:30 Zmodyfikowano dnia: 28 września 2022 16:30 Obejrzało: 30 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.