Pytanie z dnia 28 listopada 2016

Witam, jestem chory od urodzenia, miałem orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy i przyznana rentę socjalną. W 2012 roku stwierdzono u mnie znaczną poprawę zdrowia i orzeczono że nie jestem całkowicie niezdolny do pracy, odebrano mi prawo do renty socjalnej, oznaczało to dla mnie że w wieku 34 lat straciłem jedyne żródło dochodu. W powiatowej komisji stwierdzono umiarkowany stopień niepełnosprawności, podjąłem pracę w zakładzie pracy chronionej. Zdrowie szwankuje coraz bardziej , stad moje pytanie czy mam mozliwość ubiegania się o inny rodzaj renty i na jakich zasadach.

Dzień dobry, Na podstawie przedstawionego stanu faktycznego trudno jednoznacznie stwierdzić jakie uprawnienia oraz świadczenia Panu przysługują. Na Pana miejscu spróbowałabym uzyskać informacje w MOPS-ie lub oddziale ZUS. Ponadto powinien Pan spróbować ponownie ubiegać się o orzeczenie o pełnej niepełnosprawności.

Odpowiedź nr 1 z dnia 29 listopada 2016 20:23:51 Obejrzało: 57 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.