Pytanie z dnia 14 stycznia

Witam, jeden z klientów wstawia w internecie nieprzychylne bezpodstawne komentarze, wraz ze wstawianiem moich danych osobowych (profilu na fb itp) w opiniach, podrzegając do "spamowania" na moim profilu, że jestem oszustem itp. Pytanie jest proste do Państwa, chciałbym taką osobę pozwać, tylko czy to co wyżej opisałem jest wystarczającym powodem? I czy pomoże to zakończyć takiego typu zachowanie? Bardzo dziękuję za odpowiedź! Andrzej

Tak wystarczy, bez problemowo jeżeli dysponuje Pan danymi tej osoby to można jej założyć sprawę karną z art. 212 kk i sprawę cywilną o naruszenie dóbr osobistych. Zapraszam do kontaktu Kancelaria zajmuje się prowadzeniem takich spraw. z poważaniem Adwokat Michał Bukowski (Adwokat Kielce)

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 stycznia 2024 12:06 Zmodyfikowano dnia: 15 stycznia 2024 12:06 Obejrzało: 87 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Jeśli ta osoba w swych komentarzach podaje nieprawdziwe informacje na Pana temat, które godzą w Pana cześć lub wizerunek, należy złożyć pozew o ochronę dóbr osobistych. Natomiast, jeśli ta osoba pomawia Pana o takie postępowanie lub właściwości, które mogą Pana narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, warto rozważyć skierowanie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa zniesławienia (art. 212 k.k.). Wreszcie można rozważyć czy nie doszło do popełnienia przestępstwa zniewagi (art. 215 k.k.), czy też wykroczenia polegającego na złośliwym niepokojeniu (art. 107 k.w.). Podsumowując, jest co najmniej kilka możliwości reakcji. Nie wykluczam też, że po poznaniu szczegółów sprawy, mógłbym zaproponować jeszcze inne rozwiązania lub środki.

Odpowiedź nr 2 z dnia 18 stycznia 2024 16:00 Zmodyfikowano dnia: 18 stycznia 2024 16:00 Obejrzało: 78 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.