Pytanie z dnia 22 stycznia

Witam. Dostalem telefon w sprawie wywiadu środowiskowego w celu ustalenia odpłatności za pobyt w Domu pomocy społecznej. Osoba tam umieszczona to moja babka z którą nie mam żadnego kontaktu. Moi rodzice rozwiedli się gdy miałem 3 lata od tamtego czasu tj 30 lat nie miałem żadnego kontaktu z Tą rodzina ojciec nie płacił alimentów. Czy mogę jakoś uniknąć tej opłaty?

Dzień dobry, dla oceny czy może Pan uniknąć opłaty, konieczne jest ustalenie dokładnego stanu faktycznego. Z pewnością są widoki na możliwość uzyskania fakultatywnego zwolnienia z obowiązku, ale potrzeba ustalić dokładną Pana sytuaję. Mogę przeanalizować Pana sytuację i dokładnie doradzić. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 stycznia 2024 14:08 Zmodyfikowano dnia: 22 stycznia 2024 14:08 Obejrzało: 58 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Można uchylić się od wykonania obowiązku alimentacyjnego względem uprawnionego (babci), jeżeli żądanie alimentów jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Sprawa wymaga szczegółowego omówienia. Zapraszam do kontaktu w celu udzielenia porady prawnej (stacjonarnie lub on-line) i ewentualne zlecenie prowadzenie tej sprawy.

Odpowiedź nr 2 z dnia 23 stycznia 2024 08:58 Zmodyfikowano dnia: 23 stycznia 2024 08:58 Obejrzało: 51 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.