Pytanie z dnia 10 lipca

Witam, dnia 6.07.2018 podpislam umowe najmu na rok czasu. Czy do 14 dni mozna odstąpić od takiej umowy ?

Przepisów ustawy o prawach konsumenta nie stosuje się do umów najmu lokalu mieszkalnego ( art. 4 ustawy) więc jeśli nie ma zapisu w umowie dającego takie prawo to nie może Pani odstąpić od umowy najmu w terminie 14 dni.

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 lipca 2018 11:05:34 Zmodyfikowano dnia: 11 lipca 2018 11:05:34 Obejrzało: 20 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Sprawa wymaga analizy, ale jeśli umowa nie przewiduje przypadków kiedy można ją rozwiązać i nie ma w niej przewidzianej opcji odstąpienia od umowy, to raczej nie będzie można jej rozwiązać, a tym bardziej od niej odstąpić. Choć tak jak napisałem sprawa wymaga analizy.

Odpowiedź nr 2 z dnia 11 lipca 2018 13:19:55 Zmodyfikowano dnia: 11 lipca 2018 13:19:55 Obejrzało: 18 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.