Pytanie z dnia 13 stycznia 2017

Witam. Czy zajmuja sie Panstwo sprawami podatkowymi? Od 2003 roku mieszkam w Anglii z 2ka dzieci I mezem. Moj maz planuje pozostac w Anglii gdyz ma tutaj zarejestrowana firme i bedzie nadal tu pracowac. Ja natomiast chcialabym wrocic do Polski z dziecmi I kupic nieruchomosc w polsce bez koniecznisci brania kredytu na nieruchomosc. Planuje szukac pracy w Polsce zaraz po powrocie. nie jestesmy w Polsce zameldowani. Jakie formalnosci wobec urzedu skarbowego musimy wypelnic i jakie dokumenty bedziemy musieli przedstawic Urzedowi Skarbowemu po powrocie. Czy czeka nas kontrola skarbowa przy zakupie nieruchomosc?

Dzień dobry. Jeżeli Pani mąż ma zarejestrowaną w Anglii firmę i tam też rozlicza się z urzędem to nie powinni Państwo obawiać się również i ewentualnej kontroli US w Polsce mającej na celu wskazanie udokumentowanych źródeł finansowania zakupionej nieruchomości. Gdy ewentualnie zostaniecie Państwo wezwani do wskazania środków, z jakich finansowany był zakup wówczas wystarczające powinno być złożenie zeznań podatkowych z kraju, w którym Pani mąż się rozlicza. Pozdrawiam, adw. Anna Uznańska

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 stycznia 2017 13:23:24 Obejrzało: 91 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.