Pytanie z dnia 15 grudnia 2016

witam czy w przypadku darowizny gdy: darczyńca zapisał majątęk obdarowanemu, a ten przepisał to dalej na inną osobę, darczyńca może starać się o odzyskanie tej darowizny ?
zostało to przekazane u notariusza rok temu jako darowizna

Dzień dobry, zgodnie z przepisem art. 898 § 2 k.c.: "Zwrot przedmiotu odwołanej darowizny powinien nastąpić stosownie do przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu. Od chwili zdarzenia uzasadniającego odwołanie obdarowany ponosi odpowiedzialność na równi z bezpodstawnie wzbogaconym, który powinien się liczyć z obowiązkiem zwrotu". Przy czym odwołanie darowizny co do zasady skutkuje tylko względem obdarowanego. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 grudnia 2016 17:20:02 Obejrzało: 25 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Bernadetta Parusińska- Ulewicz

Prywatna rozmowa telefoniczna z doświadczonym prawnikiem. 49 zł za 15 minut rozmowy. 15 minut to nie jest mało. Przygotuj się do pisania, aby zanotować wskazówki prawnika i bądź w zasięgu telefonu!

Chcę rozmawiać z prawnikiem

Dzień dobry. Co do zasady darczyńca może się starać o zwrot darowanej rzeczy także w przypadku, gdy rzecz to została przekazana przez obdarowanego osobie trzeciej w formie darowizny. Z poważaniem, Marcin Kościuk

Odpowiedź nr 2 z dnia 15 grudnia 2016 18:55:18 Obejrzało: 20 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Prywatna rozmowa telefoniczna z doświadczonym prawnikiem. 49 zł za 15 minut rozmowy. 15 minut to nie jest mało. Przygotuj się do pisania, aby zanotować wskazówki prawnika i bądź w zasięgu telefonu!

Chcę rozmawiać z prawnikiem

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.