Pytanie z dnia 08 kwietnia

Witam,
Czy jeżeli właściciel domu nie zlecił ani nie kazał w żaden sposób wykonywać remontów w domu ma obowiązek po wyprowadzce osoby która pokryła koszty remontów zwrócić pieniądze?
Oraz
Czy jeżeli osoby nie chcą się dobrowolnie wymeldować z domu to może to wykonać właściciel ? I na jakich zasadach oraz jak długo to trwa i jakie są szanse właściciela na to czy uda mu się wymeldować bez problemu te osoby tak aby nie mogły prawnie chodzić po domu i posesji?

Dzień dobry, zakres żądania zwrotu kosztów zależy od tego czy były to nakłady konieczne czy użyteczne. Wymeldować można osoby, które nie mieszkają w lokalu. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 kwietnia 2022 11:22 Zmodyfikowano dnia: 8 kwietnia 2022 11:22 Obejrzało: 136 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry Pani/Panu, Sposób rozliczania remontów reguluje art. 676 k.c. Uprawnia on wynajmującego do zatrzymania ulepszeń za zapłatą sumy odpowiadającej ich wartości w chwili zwrotu lokalu albo do żądania przywrócenia lokalu do stanu poprzedniego. Wybór, jakiego dokona wynajmujący w tym zakresie, jest dla najemcy wiążący. Wynajmujący może wymeldować najemcę. Postępowania odbywa się na zasadach zgodnych z Kodeksem postępowania administracyjnego. Czas trwania postępowania zależy od charakteru sprawy i nie sposób nie znając szczegółów podać datę końcową. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień, tel.: +48 728 382 525, www.adwokat-katowice.com.pl

Odpowiedź nr 2 z dnia 8 kwietnia 2022 12:38 Zmodyfikowano dnia: 8 kwietnia 2022 12:38 Obejrzało: 135 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. 1. To zależy w pierwszej kolejności od tego czy remonty były konieczne dla możliwości użytkowania lokalu przez najemcę. Jeżeli tak to najemca może nimi obciążyć wynajmującego. W dalszej kolejności należy dokonać analizy tego czy remont był użyteczny, czy też zbytkowny i dokonać rozliczenia w oparciu o art. 676 KC. 2. Tak, jeżeli osoby te nie mieszkają w nieruchomości to właściciel może wnieść do urzędu miasta/ gminy o ich wymeldowanie administracyjne, które może trwać kilka miesięcy. 3. Nie należy natomiast mylić wymeldowania, ze zmuszeniem lokatora do opuszczenia nieruchomości. Do tego bowiem konieczne jest doprowadzenie do eksmisji komorniczej. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 3 z dnia 8 kwietnia 2022 13:21 Zmodyfikowano dnia: 8 kwietnia 2022 13:21 Obejrzało: 133 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.