Pytanie z dnia 25 listopada 2016

Witam , chcialam sie dowiedziec czy jak ojciec dziecka nie placi alimentów płaci za niego państwo to czy jak córka będzie pelnoletnie to czy mogą te długi alimentacyjne przejść na córke?

Dzień dobry, zgodnie z ustawą o pomocy osobom uprawnionym do alimentów "W przypadku śmierci dłużnika alimentacyjnego wygasają z mocy prawa należności z tytułu świadczeń z funduszu alimentacyjnego wypłaconych osobie uprawnionej na podstawie ustawy". Wynika z tego iż obowiązek zwrotu należności zmarłego dłużnika wygasa, jednakże zaległości alimentacyjne dłużnika wobec osób, na rzecz których zobowiązany był do alimentacji, narosłe do dnia śmierci dłużnika wchodzą w skład spadku jako długi spadkowe (art. 922 Kodeksu cywilnego). Mam jednak pytanie dotyczące stanu faktycznego czy to córka była osobą na którą ojciec płacił alimenty czy też chodzi o inne dziecko?

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 listopada 2016 14:50:37 Obejrzało: 18 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Prywatna rozmowa telefoniczna z doświadczonym prawnikiem. 49 zł za 15 minut rozmowy. 15 minut to nie jest mało. Przygotuj się do pisania, aby zanotować wskazówki prawnika i bądź w zasięgu telefonu!

Chcę rozmawiać z prawnikiem

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.