Pytanie z dnia 21 lipca

Witam. Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co robić. Przybliżę trochę sytuację.
Moja siostra (lat 35) i jej były partner (lat około 70) mają syna Martina (lat 11) zawsze mieszkali w Berlinie i tam żyli w jego dużym domu, ale od małości dzieci (Martina siostra została zabrana do domu dziecka) nadzoruje sąd i Jugendamt ponieważ Martin jest bardzo zaniedbany przez rodziców, nie chodzi do szkoły, nie ma wpojonego nawyku mycia się, oraz sprzątania i jest również uzależniony od gier. Sąd nie dawno orzekł że Martin też ma trafić do placówki a siostra żeby tego uniknąć wysłała tego byłego partnera i swojego syna do Polski do naszego rodzinnego domu w którym mieszkam ja (lat 32) i mój starszy brat od zawsze i są tu już od końca lutego. (dziecko nie chodziło cały czas do szkoły) a ona uciekła w inne miejsce ze swoim obecnym partnerem. Ojciec Martina demoluje mi mieszkanie, nie płaci za nic, nie sprząta a dziecko go naśladuje a na dodatek żadne z nich nie umie języka polskiego co utrudnia dodatkowo z nimi kontakt. Żadne prośby nie działają. Chciałabym żeby opuścili mój dom zanim go zniszczą i wpędzą mnie w zadłużenia i depresję. Oni nie są zameldowani ani nie mają żadnego prawa mieszkalnego a ja jestem wpisana do księgi wieczystej jako jeden z właścicieli. Co mogę zrobić by pozbyć się ich z mojego domu?
Bardzo proszę o odpowiedź

Sz.Panie Jedyną prawem dozwoloną formą pozbycia się niechcianych lokatorów z domu jest wniesienie pozwu o ich eksmisję. Mogę się tego podjąć i przeprowadzić całe postępowanie do końca. Jeżeli zechciałby Pan skorzystać z mojej pomocy - proszę o podanie mi swojego adresu e-mail - prześlę wycenę pomocy. z poważaniem : adw Janusz Sawicki janusz.sawicki@adwokatura.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 lipca 2022 19:16 Zmodyfikowano dnia: 21 lipca 2022 19:16 Obejrzało: 33 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, a do kogo należy jeszcze ta nieruchomość? Właściciele mieszkania mogą chcieć eksmitować takie osoby - mowa o ojcu Martina, ale musieliby działać zgodnie. Co do dziecka to raczej należałoby powiadomić o tym fakcie (zaniedbania, brak obowiązku szkolnego, agresywny ojciec) i to sąd powinien podjąć odpowiednie kroki, np. umieścić dziecko w placówce opiekuńczej. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 2 z dnia 22 lipca 2022 09:44 Zmodyfikowano dnia: 22 lipca 2022 09:44 Obejrzało: 29 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.