Pytanie z dnia 29 października

Wiadomość:
Szanowni państwo czy pracownik będący na zwolnieniu lekarskim może wypowiedzieć umowę o prace i czy można to zrobić listownie?

Tak może. Zgodnie z art. 41 k.p. zakaz rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem w trakcie trwania choroby pracownika, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, o ile nie upłynął okres uprawniający rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia dotyczy tylko pracodawcy. Pracownik może wypowiedzieć pracodawcy umowę o pracę w każdym momencie trwania stosunku pracy nawet przebywając na L4. Wypowiedzenie umowy można wysłać pocztą. Najlepiej zrobić to listem poleconym za zwrotnym potwierdzaniem odbioru aby mieć dowód, że oświadczenie dotarło do pracodawcy.

Odpowiedź nr 1 z dnia 29 października 2018 21:24:48 Zmodyfikowano dnia: 29 października 2018 21:24:48 Obejrzało: 24 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, Tak - jeśli chodzi o wypowiedzenie umowy przez pracownika, to jest to możliwe. Również forma wypowiedzenia jest prawidłowa. Pozdrawiam, Kinga Konopelko.

Odpowiedź nr 2 z dnia 29 października 2018 21:25:04 Zmodyfikowano dnia: 29 października 2018 21:25:04 Obejrzało: 24 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.