wezwanie,art 177 kk,uczestnik kolizji drogowej

Pytanie z dnia 14 czerwca 2019

Syn otrzymał wezwanie z Prokuratury do osobistego stawiennictwa w charakterze podejrzanego o przestępstwo z art. 177 § 1 KK. W dniu 18/19.06.2018 r. syn był uczestnikiem kolizji drogowej. Jadący z prawej strony Tir wymusił pierwszeństwo i zajechał drogę synowi (nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia), który ratując się przed kolizją odbił w lewo stronę. W tym czasie w martwym punkcie na lewym pasie był inny samochód osobowy, który na wskutek zjazdu samochodu prowadzonego przez syna przekoziołkował na drugi pas ruchu oddzielony barierkami. Na miejscu była Policja i karetka pogotowia. Kierowca z samochodu został przebadany, nie stwierdzono potrzeby hospitalizacji. Syn przyjął mandat, żeby Policja nie kiertowała sprawy do Sądu. Syn prowadził służbowy samochód

Witam, proszę zadać pytanie w związku z opisanym problemem prawnym. Z poważaniem, adwokat Agnieszka Łozińska

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 czerwca 2019 17:01 Zmodyfikowano dnia: 17 czerwca 2019 17:01 Obejrzało: 193 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Art. 177 § 1 KK - w wyniku wypadku inna osoba odniosła średni uszczerbek na zdrowiu, tj. uszczerbek, który trwa powyżej 7 dni i nie jest ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu (o którym mowa w art. Art. 156 § 1 KK).

Odpowiedź nr 2 z dnia 23 czerwca 2019 21:56 Zmodyfikowano dnia: 23 czerwca 2019 21:56 Obejrzało: 184 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.