Pytanie z dnia 09 stycznia 2017

W 2007-2008r.prowadzilam działalność gospodarczą w związku z tą działalnością mam dlugi.W 2016r wyszlam za mąż.Nie pracuję gdyż od 2012r zaczęłam chorować i nie dostałam zdolności do pracy przez lekarza medycyny pracy,ani renty z zusu.Spłacam jednego komornika,a drugi ma mnie odwiedzić w domu 16.01.2017r mieszkam w mieszkaniu komunalnym i oprócz telewizora,lodówki które kupił mąż(jeszcze jak był kawalerem) i 19-sto letniego syna komputera nie mam nic wartosciowego.czy komornik może zająć te rzeczy ?Nie mamy odrębności majątkowej.

Dzień dobry, rzeczy, które mąż nabył jeszcze kiedy był kawalerem nadal są wyłącznie jego własnością. Należy to wskazać komornikowi, który może żądać np. potwierdzenia ich zakupu. Jeśli chodzi o komputer, proszę wskazać, że służy synowi do nauki. Na marginesie, czy nie myślała Pani o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Po wstępnej analizie wydaje się, że może Pani spełniać wymagane przesłanki. Pozdrawiam, Julia Rybczyńska radca prawny

Odpowiedź nr 1 z dnia 10 stycznia 2017 08:35:42 Obejrzało: 104 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.