Pytanie z dnia 30 listopada 2016

W 2004 ROKU ZATRZYMANO MNIE ZA JAZDĘ AUTEM POD WPŁYWEM ALKOHOLU,KARA TO 2 LATA ZABRANE PRAWO JAZDY+GRZYWNA.W OKRESIE KARY W 2006 ROKU ZATRZYMANO MNIE ZA ROWER,KARA TO 3 LATA ZABRANE PRAWO JAZDY WYROK W ZAWIESZENIU 6 MIESIĘCY NA 5 LAT+GRZYWNA.LISTOPAD 2016 ROK ZATRZYMANO MNIE PONOWNIE 0.28 MG.NA JAKĄ MOGĘ LICZYĆ KARĘ?CZY POPRZEDNIE ZDARZENIA MAJĄ WPŁYW NA WYROK?

Jeżeli poprzednie skazania nie uległy zatarciu czyli jeżeli nadal widnieje Pan jako skazany w krajowym rejestrze karnym, to ma to wpływ na wymiar kary za obecne popełnienie przestępstwa. Poprzednia karalność jest okolicznością obciążająca i wpływa na podwyższenie przez sąd kary.

Odpowiedź nr 1 z dnia 1 grudnia 2016 10:21:57 Obejrzało: 62 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, Z podanego przez Pana stanu faktycznego wynika, że najprawdopodobniej zatarły się Pana poprzednie skazania, jeżeli wykonał Pan środki karne (oddał prawo jazdy) oraz zapłacił grzywnę i nie popełniał innych przestępstw. Zgodnie z art. 106 k.k. z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe; wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych. Odnosząc się co do wysokości orzeczenia wobec Pana kary to kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Liczyć się należy również z orzeczeniem środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. Jeżeli sprawca przestępstwa przeciwko bezpieczeństwa w komunikacji był w stanie nietrzeźwości sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata (art. 42 ust. 2 k.k.). Odnośnie samej kary to z uwagi na pana niskie stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu to zapewne nie zostanie orzeczona wysoka kara, jednak pamiętać należy, że wybór i wymiar kary zależy zawsze od konkretnego stanu faktycznego sprawy oraz od uznania sądu.

Odpowiedź nr 2 z dnia 1 grudnia 2016 17:20:02 Obejrzało: 56 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.