Ustalenie wysokości alimentów przy opiece naprzemiennej.

Pytanie z dnia 26 kwietnia

Dzień dobry
Obecnie mam opieke naprzemienną nad 2 córkami. Planuję wyjść za mąż i zmienić formę opieki. Nie wiem czy sąd przyzna mi opiekę nad obie córkami. Gdyby doszło do sytuacji gdzie będę musiała płacić alimenty to czy zarobki nowego męża będą brane pod uwagę? Czy rozdzielność majątkowa powoduje to zw jego dochodów nie bierzemy pod uwagę przy ustalaniu alimentów na moje dzieci?

Dzień dobry, co do zasady zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. W zależności od przyjętego stanowiska - umowa majątkowa małżeńska może wpłynąć na możliwości majątkowe zobowiązanego. Każda sprawa o alimenty wymaga indywidualnego rozważenia i uwzględnienia wielu czynników. Trzeba także pamiętać, że małżonek może powoływać się względem innych osób na umowę majątkową małżeńską, gdy jej zawarcie oraz rodzaj były tym osobom wiadome. Pozdrawiam

Odpowiedź nr 1 z dnia 28 kwietnia 2022 10:29 Zmodyfikowano dnia: 28 kwietnia 2022 10:29 Obejrzało: 62 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.