Ustalenie kontaktów z dzieckiem. Wyjazd ojca z dzieckiem za granicę.

Pytanie z dnia 08 czerwca

Witam, mam problem odnośnie byłego męża. Były mąż chce zabrać syna 16 lat na wyjazd wakacyjny za granicę. W lutym tego roku napisał do mnie abym sprawdziła do kiedy jest ważny paszport syna. Niestety w momencie przeprowadzki nie mam ani jego ani swojego. Prawdopodobnie zostały u byłego męża. Również napisałam że nie jestem w stanie ustalić nic ponieważ nie wiem kiedy ja będę miała urlop a nie chciałabym stracić czasu spędzonego z synem jeśli pokryje się ich wyjazd z moim urlopem.
Wtedy napisał że w takim razie spotkamy się w sądzie.
Następnie po jakiś ok dwóch tygodniach dostałam maila celem wysłania zdjęcia paszportu a także kolejny raz zostałam w nim poinformowana że zabiera syna w podanym przez siebie terminie.
Ja odpisałam na maila i napisałam kolejny raz że nie mam jeszcze ustalanych urlopów, że jak tylko się dowiem dam znać jak również to że jest pandemia i to nie jest dobry pomysł, ponieważ obawiam się o zdrowie swoje i dziecka.
W pozwie rozwodowym jest jasno napisane że sprawy związane z wakacjami mamy między sobą ustalić do 30 maja każdego roku.
Dziś otrzymałam pozew z sądu rodzinnego i nie mam pojęcia co mam zrobić i jak się przygotować.
Były mąż wynajął adwokata. W piśmie jest zaznaczone że obciąża mnie za sprawę jak również adwokata.
Poproszę o pomoc.

Dzień dobry, jeśli otrzymała Pani wniosek, to należy się do niego ustosunkować i złożyć odpowiedź w terminie wskazanym przez sąd. Jeśli potrzebuje Pani pomocy w przygotowaniu odpowiedzi na wniosek byłego męża, zapraszam do kontaktu z kancelarią, celem ustalenia szczegółów. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz tel.: 663-182-634 adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 czerwca 2021 08:30 Zmodyfikowano dnia: 9 czerwca 2021 08:30 Obejrzało: 27 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. 1. Powinna Pani teraz udzielić w wyznaczonym terminie odpowiedzi na wniosek (raczej jest to wniosek, a nie pozew), w której ustosunkuje się Pani do żądań zawartych we wniosku oraz przedstawi Pani swoje stanowisko w tych sprawach. 2. Niewątpliwie na ten moment obowiązuje ostatnie orzeczenie sądu w przedmiocie współdecydowania o sprawach dziecka. Dodatkowo, co do zasady, nawet krótkotrwały wyjazd dziecka za granicę traktuje się jako należący do istotnych spraw dziecka, a co za tym idzie wymaga on zgody obojga rodziców (jeżeli nie mają w tym zakresie ograniczonej władzy rodzicielskiej). 3. Skoro druga strona jest reprezentowana przez adwokata, to również Pani sugerowałbym skorzystanie z usług profesjonalnego pełnomocnika. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-563-996

Odpowiedź nr 2 z dnia 9 czerwca 2021 10:07 Zmodyfikowano dnia: 9 czerwca 2021 10:07 Obejrzało: 24 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.