Ustalenie kontaktów z dzieckiem.

Pytanie z dnia 03 czerwca

Witam,
Mój były partner mieszka na stałe za granicą. Mamy 7 letniego syna. Wychowuję go sama od 6 lat. Partner ma zasądzone alimenty, których od stycznia nie płaci. Ponadto dziecko odwiedza raz do roku ponieważ zawsze inne rzeczy są ważniejsze. Ostatni raz widział syna w lipcu 2020 roku, niesty mój były partner był wtedy pod wpływem alkoholu. Najczęściej gdy odwiedza dziecko jest po alkoholu. Dziś oznajmił, że chce zabrać syna na 7 dni bo takie ma prawo. Czy można sądownie zakazać mu zabierania dziecka poza miejsce jego zamieszkania? Dodam, że w Polsce miejsce zamieszkania partnera znajduje się 500 km od miejsca pobytu mojego i dziecka. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry, jeśli kontakty ojca dziecka nie są uregulowane przez sąd, ani na mocy zawartej przez Państwa ugody, nie musi się Pani zgadzać na ich wykonanie w sposób zaproponowany przez byłego partnera. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz tel.: 663-182-634 adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 czerwca 2021 10:10 Zmodyfikowano dnia: 7 czerwca 2021 10:10 Obejrzało: 15 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.