Ustalenie kontaktów z dzieckiem.

Pytanie z dnia 21 lipca 2020

Narzeczony który mieszka ze mną (mieszkanie jest mojej mamy) ja jestem tu zameldowana on w swoim mieście rodzinnym.
Mamy 4 miesięcznego synka, chce wrócić do siebie ale chcę złożyć wniosek o widywanie się z dzieckiem (chciał raz w miesiącu w weekend) czy mam prawo być wtedy razem z dzieckiem? Chce być przy dziecku.
Jakie mam prawa w tej sytuacji a jakie on może mieć? Dodam że często krzyczy przy dziecku jako się nim zajmuje wszystkie rzeczy dziecka ja kupuję. Do lekarza ja chodzę z dzieckiem. Jego mama chciała mi zabrać nie narodzone jeszcze dziecko. Robi wszystko żeby nas skłócić. Czy mam duże szanse żeby dziecko było przy mnie i jak z tymi wizytami ojca ? Nie zostawi dziecka samego z ojcem dziecka.

Dzień dobry, jeśli nie porozumiecie się Państwo w zakresie kontaktów z dzieckiem, każde z Państwa będzie mogło złożyć do sądu wniosek o uregulowanie kontaktów. Wiele będzie zależeć od tego jak długie mają być spotkania oraz czy Pani będzie karmić naturalnie czy mm. Jeśli ojciec dziecka nie partycypuje w kosztach jego utrzymania, może Pani złożyć pozew o alimenty. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 lipca 2020 14:54 Zmodyfikowano dnia: 21 lipca 2020 14:54 Obejrzało: 206 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.