Pytanie z dnia 14 lutego

urząd skarbowy przekazał moją ulgę prorodzinną w wys.5400 do komornika.Czy zrobili to zgodnie z prawem?Co z art.831par.1 pkt2 i3?

Dzień dobry, Ulga prorodzinna nie jest świadczeniem należnym rodzicom, a jedynie dodatkowym kryterium zmniejszającym obowiązek podatkowy. W wyniku zastosowania ulgi powstała nadpłata podatku PIT, która w normalnych warunkach zostałaby zwrócona podatnikowi. Jednakże w sytuacji gdy komornik zażądał od Urzędu Skarbowego zajęcia wszelkich nadpłat podatku Urząd Skarbowy ma obowiązek się temu żądaniu podporządkować i przekazać nadpłacony podatek na wskazane przez komornika konto.

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 lutego 2017 09:39:47 Obejrzało: 217 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.