urlop wypoczynkowy

Pytanie z dnia 06 czerwca 2019

Witam. Ukończyłem studia licencjackie i pracuje 5 lat na umowie o pracę na pełny etat. Czy należy mi się 26 dni urlopu wypoczynkowego?

Dzień dobry, moim zdaniem, co do zasady - tak. Zakładam jednak, w świetle w ten sposób sformułowanego pytania, iż rozpoczął Pan pracę na pełen etat, po zakończeniu studiów licencjackich. Zgodnie z art. 155 § 1 Kodeksu Pracy (dalej k.p.), do okresów pracy, od których zależy wymiar urlopu wypoczynkowego, wlicza się z tytułu ukończenia szkoły wyższej - 8 lat. Uwaga: zgodnie z art. 155 § 2 k.p., jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika. Zgodnie z art. 154 § 1 k.p., 26 dni urlopu wypoczynkowego przysługuje, gdy staż pracy wynosi co najmniej 10 lat. Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 czerwca 2019 09:59 Zmodyfikowano dnia: 7 czerwca 2019 16:09 Obejrzało: 158 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Witam, jeżeli okres studiów nie pokrywał się z okresem zatrudnienia to tak.

Odpowiedź nr 2 z dnia 7 czerwca 2019 16:07 Zmodyfikowano dnia: 7 czerwca 2019 16:07 Obejrzało: 154 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.