Uregulowanie stanu prawnego nieruchomości.

Pytanie z dnia 30 kwietnia

1 kwiSzczegóły
Witam serdecznie potrzebuje porady w sprawie czy jeśli właściciel mieszkania jest w cordzie bo ma alzheimera i nie może mieszkać już sama nie ma też sądownie przyznanego opiekuna który za nią decudeje a umieszczona została tam dobrowolnie a ma mieszkanie własnościowe połowa jest jej natomiat druga połowa to część po zmarłym tacie po 1/16 ma 4 dzieci czy może jedno z dzieci bez zgody innych użyczyć komuś mieszkania ? Podpisać jąkas umowę użyczenia i umieścić w nim kogoś na jakiś czas ? Czy to jest zgodne z prawem i co jeśli któreś z dzieci nie wyraża na to zgody ?

Dzień dobry, na dokonywanie czynności, przekraczających zwykły zarząd nieruchomością, zgodę powinni wyrazić wszyscy współwłaściciele nieruchomości. Każdy ze współwłaścicieli może złożyć do sądu wniosek o dział spadku, połączony z podziałem majątku wspólnego rodziców. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 maja 2022 17:12 Zmodyfikowano dnia: 3 maja 2022 17:12 Obejrzało: 35 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.