Upoważnienie do udziału w przetargu kupna nieruchomości.

Pytanie z dnia 03 czerwca 2020

Dzień dobry. Zamierzam nabyć nieruchomość od Urzędu Miasta - działkę pod zabudowę jednorodzinną. Z przyczyn zawodowych nie mogę pojawić się na przetargu w ustalonym dniu i chciałbym upoważnić siostrę do reprezentowania mojej osoby. Jestem osobą fizyczną i pytanie: czy zwykłe upoważnienie wystarczy?

Sz.Pani Nie widzę przeszkód przed reprezentacja przez pełnomocnika. Koniecznym jednak warunkiem( z uwagi na nabycie nieruchomości ) będzie pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego - podpisane w obecności notariusza. z poważaniem : adw Janusz Sawicki

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 czerwca 2020 12:52 Zmodyfikowano dnia: 3 czerwca 2020 12:52

Witam, proszę tę sprawę wyjaśnić z urzędem prowadzącym przetarg. Na pewno mają ustaloną procedurę udzielania pełnomocnictw oraz wzór pełnomocnictwa. Zapewne będzie wymagana forma poświadczenia podpisu przez notariusza. Pozdrawiam, Grzegorz Kantecki

Odpowiedź nr 2 z dnia 3 czerwca 2020 17:25 Zmodyfikowano dnia: 3 czerwca 2020 17:25

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.