unieważnienie umowy kupna auta,zwrot kosztów

Pytanie z dnia 13 czerwca 2019

Witam. Zakupiłem samochód z firmy zagranicznej auto1 i samochód miał być bezwypadkowy, w ogłoszeniu opisana tylko malowana maska ok 200 mikronów. Samochód przyszedł z malowana maska po ok 500 mikronow, lewym przednim błotnikiem, prawym przednim błotnikiem, wymiana szyby z 2018 roku oraz malowany dach, zardzewiała tylna klapa bagaznika. Samochód za ponad 40 tys zł z 2011 roku. Czy jeżeli zataili te informacje to mogę ubiegać się o zwrot kosztów samochodu + kosztów transportu?
Pozdrawiam.

Sz.Panie Poniżej przepisy kodeksu cywilnego. Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne. § 2. Jeżeli kupujący odstępuje od umowy z powodu wady rzeczy sprzedanej, strony powinny sobie nawzajem zwrócić otrzymane świadczenia według przepisów o odstąpieniu od umowy wzajemnej. § 3. Jeżeli kupujący żąda obniżenia ceny z powodu wady rzeczy sprzedanej, obniżenie powinno nastąpić w takim stosunku, w jakim wartość rzeczy wolnej od wad pozostaje do jej wartości obliczonej z uwzględnieniem istniejących wad. § 4. Jeżeli sprzedawca dokonał wymiany, powinien pokryć także związane z tym koszty, jakie poniósł kupujący. Moja Kancelaria Adwokacka zajmuje się tego typu sprawami. Zapraszam do kontaktu. z poważaniem : adw Janusz Sawicki janusz.sawicki@adwokatura.pl 501-864-044

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 czerwca 2019 17:00 Zmodyfikowano dnia: 13 czerwca 2019 17:00 Obejrzało: 144 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.