Umowa. Zlecenie.

Pytanie z dnia 24 maja

Witam, mam problem z pracowadca. Umowa zlecenie na roznoszenie poczty, płatność za godzinę i od każdej paczki dana kwota. Pracodawca nie wystawił mi pisemnej umowy przez pierwsze 2 tygodnie, jedynie słowna. Dostałam aplikacje monitorująca godziny pracy, ale sama nie mam wglądu ile faktycznie przechodziłam przez cały okres. Słownie poinformował mnie że do 20 każdego miesiąca wysyła wypłatę, której dalej nie wysłał. W opóźnionej umowie pisemnej napisane jest o prowadzeniu ewidencji godzin przez zleceniobiorcę i wystawieniu rachunku zleceniodawcy co nie było wstępnie uzgodnione, nie określono w jaki sposób ta ewidencję prowadzic, tylko była aplikacja. Umowa została wypowiedziana słownie wraz z tygodniowym poprzedzeniem a wypłaty mimo ustalonego terminu dalej nie ma. Czy można jakkolwiek wyegzekwować wypłatę?

Szanowna Pani, w pierwszej kolejności należałoby zapoznać się z umową, którą Pani podpisała. Proszę o przesłanie jej skanów lub fotokopii. Z poważaniem, aplikant adwokacki Filip Majsterek

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 maja 2021 16:12 Zmodyfikowano dnia: 24 maja 2021 16:12 Obejrzało: 32 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.