umowa zawarta przez internet,oferta pracy

Pytanie z dnia 06 czerwca 2019

Dzień dobry znalazłam pracę przez internet, w prawdzie podali mi nazwę firmy,adres,KRS, wg którego istnieją od 2008r.,ale nie ma z nimi kontaktu telefonicznego ani mailowego tylko messenger oferują dobre zarobki,umowę niby dostałam i podobno wszystkie składki są odprowadzane.Moim zadaniem jest wystawianie produktów na sprzedaż, pozyskanie klienta,wpłaty są kierowane na moje prywatne konto, z którego przelewam je firmie.Firma ma wysłać towary do klientów,ale wg opinii w komentarzach podobno tego nie robi.Podpisałam z firmą umowę zlecenie i chciałabym się dowiedzieć czy jest ona zgodna z prawem, czy jest to tylko nic nie znaczący papier.Mogę uzyskać informacje u państwa czy muszę udać się do miejscowego prawnika? Obawiam się ewentualnych konsekwencji prawnych.

Dzień dobry, słusznie się Pani obawia. Jest to bardzo podejrzane i zachodzi ryzyko, że w istocie ktoś chce Panią wciągnąć w udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Polecam jak najszybciej skonsultować treść korespondencji z tym podmiotem z adwokatem lub radcą prawnym. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 czerwca 2019 08:01 Zmodyfikowano dnia: 7 czerwca 2019 08:01 Obejrzało: 169 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.