Umowa ustna na wykonanie uslugi.

Pytanie z dnia 20 października 2021

Buduję dom, firma robiaca elewacje i taras źle to wykonala, pare rzeczy nie dokonczyla, dużo błędów wyszło po jakimś czasie, poniosłam dodatkowe koszty przez ich "fachowość", poprawki zrobili częściowo ale teraz zero kontaktu, oczywiście firma znajomego, umowa ustna i cała kwota zapłacona, faktury nie otrzymałam niestety, co mogę zrobić w tej sytuacji?

Dzień dobry. Jeżeli celem podjętych działań prawnych miałoby być naprawienie szkód, obniżenie ceny czy też odszkodowanie - to należy zgłosić firmie swoje roszczenie na podstawie rękojmi za wykonaną usługę (przy okazji można także wezwać do wydania faktury pod rygorem powiadomienia organów podatkowych). Jeżeli firma nie zastosuje się do wezwania, to pozostanie skierowanie pozwu do sądu z tym żądaniem. W sądzie natomiast należało będzie udowodnić w sposób pośredni, że umowa została zawarta oraz jaka była jej treść (świadkowie, dowód dokonania przelewu, sms-y itp.). Warto także skorzystać z usługi rzeczoznawcy, który wyceni dla państwa wartość poniesionych na skutek wadliwego wykonania umowy szkód. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-563-996

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 października 2021 10:10 Zmodyfikowano dnia: 21 października 2021 10:10 Obejrzało: 384 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Należy wezwać ich do zwrotu kosztów poprawek i usuwania niedoróbek pod rygorem skierowania sprawy na drogę sądową. Należy wskazać konkretną kwotę jakiej się Pani domaga oraz termin, do którego mają zapłacić. Brak dokumentów nie stoi na przeszkodzie ponieważ można wszystko udowodnić zeznaniami i opinią biegłego.

Odpowiedź nr 2 z dnia 21 października 2021 10:50 Zmodyfikowano dnia: 21 października 2021 10:50 Obejrzało: 384 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.