Umowa o zakazie konkurencji.

Pytanie z dnia 18 maja

Dzień dobry, wykonuje zlecenia graficzne rozliczając się przez stronę online (useme; nie prowadzę działalności). Jakiś czas temu klient z którym współpracuje zaproponował mi odpłatne zawarcie umowy o zakazie konkurencji (w skrócie: chce, bym nie współpracowała z firmami o podobnej tematyce tylko z nim na wyłączność). Czy nie prowadząc działalności gospodarczej ani nie będąc związana z nim umową, mogę zawrzeć tego typu umowę? Czy istnieje możliwość zawarcia takiej umowy bez wynagrodzenia dla mnie czy kwota musi być określona w umowie?

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry Pani, zawarcie umowy o zakazie konkurencji nie jest warunkowane prowadzeniem działalności gospodarczej - jest to więc możliwe, w przypadku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę umowa o zakazie konkurencji po ustaniu zatrudnienia musi koniecznie przewidywać wynagrodzenie, w innych przypadkach wynagrodzenie nie jest bezwzględnie wymagane przepisami, panuje zasada swobody umów. Pozdrawiam. Zachęcam do kontaktu w przypadku potrzeby dalszych konsultacji: kancelaria@podgorski-radca.pl, tel. 503313013

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 maja 2021 22:20 Zmodyfikowano dnia: 18 maja 2021 22:20 Obejrzało: 22 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.