Umowa o pracę. Stanowisko pracy.

Pytanie z dnia 31 stycznia

Podpisywałam z pracodawcą umowę w której było inne stanowisko niż w tym w którym pracowałam ( umowa tylko po to aby pracodawca dostał pieniądze z urzędu ) zostałam zapewniona że przy rozwiązaniu umowy otrzymam świadectwo pracy ze stanowiskiem w którym rzeczywiście pracowałam ponieważ ma go w PKD i nie ma z tym problemu. Okazuje się, że rozwiązaniu umowy nie mogę otrzymać takiego świadectwa o jakim zostałam zapewniona, pracodawca chce zrobić 2 świadectwa oczywiście jedno fałszywe, co zrobić w takiej sytuacji ?

Dzień dobry, świadectwo pracy ma odwzorować informacje o stosunku pracy, który się zakończył. Dlatego też stanowisko w świadectwie pracy powinno być takie, jakie Pani oficjalnie zajmowała - wszystko powinno się zgadzać. Jeśli pracodawca wyda Pani też fałszywe świadectwo pracy to przy nawiązywaniu kolejnego stosunku pracy może mieć Pani problem - dostarczy Pani de facto fałszywe dokumenty do potencjalnego pracodawcy. Rekomenduję wziąć to, które pokrywa się z oficjalnym stanowiskiem, a jeśli poszukuje Pani pracy to w CV wpisać obowiązki takie, jakie Pani rzeczywiście wykonywała. W razie pytań zapraszam do kontaktu, adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 1 z dnia 2 lutego 2022 19:47 Zmodyfikowano dnia: 2 lutego 2022 19:47 Obejrzało: 112 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.