Umowa najmu mieszkania.

Pytanie z dnia 09 czerwca

Od ponad dwóch lat wynajmuje ze współlokatorem mieszkanie, gdzie w umowie jesteśmy oboje wpisani, lecz od poprzedniej jesieni (listopad w tym przypadku) powoli się zadłużał. Ja zostałem poinformowany tylko przez niego, że jest trochę w tyle z opłatą mieszkania ze swojej strony, lecz właściciele nic mnie o tym nie informowali. W czasie majówki dostałem SMS oraz mail z informacją że jesteśmy już zadłużeni na ponad 6 tysięcy gdzie ja ze swojej strony ciągle opłacałem połowę wydatków. Niestety nie da się tego specjalnie zweryfikować ponieważ pieniądze za mieszkanie przekazywaliśmy rodzicom właścicieli którzy mieszkali obok nas, bez żadnego podpisu itd. Mam pytanie, czy w takim wypadku coś mi grozi? Chciałbym zaznaczyć, że właściciele poinformowali mnie dopiero w momencie gdy dług urósł do ponad 6 tysięcy, a do tego momentu nie dostawałem od nich żadnych wiadomości.

Rzetelna odpowiedź wymaga analizy treści umowy w szczególności pod kątem tego, jak była uzgodniona forma i podział w płatności czynszu.

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 czerwca 2021 22:10 Zmodyfikowano dnia: 9 czerwca 2021 22:10 Obejrzało: 15 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.