Umowa kupna połowy nieruchomości.

Pytanie z dnia 29 maja

Witam .Chciałam zakupić połówkę domu .Jak zrobić to bezpiecznie .Właścicieł chce sprzedać 50 % udziałów, domu nie ma w księgach wieczystych jest tylko działka, która wynosi 4,83.

Dzień dobry. 1. Zakup udziału w nieruchomości nie posiadającej Księgi Wieczystej zawsze wiązał się będzie z pewnego rodzaju ryzykiem. Nie ma tu bowiem rękojmi wiary publicznej ksiąg wieczystych i związanego z tym domniemania zgodności ze stanem prawnym zapisów w KW. 2. Kupując udział w nieruchomości tego typu można jednak znacznie zminimalizować ryzyko z tym związane poprzez sprawdzenie innych dokumentów związanych z nieruchomością. Będą to umowy cywilnoprawne przenoszące własność nieruchomości zawarte w formie aktu notarialnego, postanowienia i wyroki sądu, a także informacje zawarte w różnych urzędowych rejestrach np. ewidencji gruntów i budynków, kartotece lokali, dokumentach ze spółdzielni mieszkaniowej itp. 3. Dodatkowo można także w odpowiedni sposób sformułować samą umowę sprzedaży udziału w nieruchomości (tak aby posiadała różne zabezpieczenia przed ewentualnymi wadami prawnymi nieruchomości). Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-563-996

Odpowiedź nr 1 z dnia 31 maja 2021 12:46 Zmodyfikowano dnia: 31 maja 2021 12:46 Obejrzało: 29 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.