Umowa a ciąża.

Pytanie z dnia 03 sierpnia

Witam. Obecnie pracuje na umowie uaktywniającej która kończy się w sierpniu. Chciałabym podjąć pracę od września na umowę o pracę jednak jestem w 4 miesiącu ciąży. Chciałabym rzeczywiście pracować a nie uzyskać pozorne zatrudnienie jednak obawiam się że miałabym poważne problemy z Zusem. Czy od strony prawnej moje obawy są uzasadnione ? Czuje się na siłach i mam możliwość podjęcia pracy zdalnej , chciałabym pracować do samego rozwiązania jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań ( obecnie lekarz takich nie widzi) jednam mam duże obawy że będę miała przez to duże problemy.

Ciąża to nie choroba - jeżeli jest Pani zdrowa i czuje się na siłach, to powinna Pani pracować. Lekarz nie powinien wystawić L4. Praktyka w Polsce jest inna i lekarze bardzo chętnie wystawiają L4. Może Pani pracować do rozpoczęcia akcji porodowej. Sama praca zdalna - tutaj aktualnie musi się na to zgodzić pracodawca. W najbliższej przyszłości będą się zmieniać przepisy kodeksu pracy co do pracy zdalnej. Z poważaniem r.pr. Paweł Kowalski

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 sierpnia 2022 20:11 Zmodyfikowano dnia: 3 sierpnia 2022 20:11 Obejrzało: 46 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.