Ugoda z liniami lotniczymi.

Pytanie z dnia 27 lutego

Wykupiliśmy przelot i hotel w biurze podróży.
Znaczna część podróżnych w tym i my zdecydowala się na zaakceptowanie warunków ugody na 320 Euro/osoba, aby mieć już to „z głowy”.
Wiem jednak, że linie lotnicze nie decydują się na wypłaty rekompensat w sytuacji, gdy faktycznie miały miejsce tzw. nadzwyczajne okoliczności.
Osoby, które skorzystały z pomocy adwokata otrzymały propozycje ugody ( jeżeli w ogóle można nazwać to ugodą ) na 400 Euro/ osoba zgodnie z unijnym rozporządzeniem.
Najpierw przyjęliśmy ugodę, ale teraz wysłaliśmy pismo do linii lotniczej, że brak podania precyzyjnej przyczyny odwołania lotu i zaniżona propozycja ugody może być próbą ominięcia unijnego rozporządzenia, a to sprawia, że taka ugoda może być nieważna. Czekamy na odpowiedź od linii lotniczej.
Proszę o informację gdyby linia lotnicza nie uwzględniła naszych argumentów czy zajęli byście się Państwo naszym problemem.
1. Czy możliwe jest ewentualne dostarczenie dokumentów pocztą elektroniczną, bez osobistej wizyty w kancelarii ?
2. Jaki jest koszt Wezwania do Zapłaty, za 2 osoby- zgodnie z unijnym rozporządzeniem za opóźniony/ odwołany lot przysługuje po 400 Euro/osoba.
3. Jeżeli konieczna byłaby sprawa sądowa to z jakimi całkowitymi kosztami musielibyśmy się liczyć? Jakie są szanse na wygraną? Czy w przypadku wygranej sprawy zwrócone zostałyby nam wszystkie dodatkowo poniesione koszty?
Powyższe informacje pozwolą nam na podjęcie właściwej decyzji, po decyzji linii lotniczej Enter Air.

witam, bez zapoznania się z teścią ugody nie można udzielić wiążącej odpowiedzi, w ugodzie mogą być klauzule które uniemożliwią planowane działania. Mona przesłać ugodę na maila kancelarii kontakt@kancelariapuk.pl do weryfikacji, koszt jak za spotkanie 250,00 zł netto + 23% VAT.

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 lutego 2024 15:47 Zmodyfikowano dnia: 27 lutego 2024 15:47 Obejrzało: 30 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

1. Jest taka możliwość, zapewne po wcześniejszym opłaceniu ceny za poradę mogą Państwo uzyskać informację. 2.Koszt wezwania do zapłaty jest inny w każdej kancelarii, nie ma jednej stawki. 3. Nie ma możliwości przesądzenia o wygranej sprawie. Przy kwocie 400 Euro raczej mało prawdopodobne że całość kosztów jakie Państwo poniosą sad następnie zasadzi.

Odpowiedź nr 2 z dnia 27 lutego 2024 20:46 Zmodyfikowano dnia: 27 lutego 2024 20:46 Obejrzało: 29 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.