Termin wypłaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop po rozwiązaniu umowy o pracę.

Pytanie z dnia 15 grudnia 2025

Witam od 11.03.2025 byłem na zwolnieniu lekarskim a od 09.09.2025 do 06.01.2026 jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym lecz w dniu dzisiejszym 15.12.25 została rozwiązana ze mną umowa o pracę i mam takie pytanie do kiedy pracodawca musi mi wypłacić zaległy ekwiwalent za niewykorzystany urlop
Pozdrawiam

Ekwiwalent za niewykorzystany urlop powinien zostać wypłacony najpóźniej w dniu rozwiązania umowy o pracę, czyli 15.12.2025. Jeśli nie został wypłacony, pracodawca jest w zwłoce i należą się odsetki ustawowe za opóźnienie. Proszę niezwłocznie skontaktować się z pracodawcą w celu wyjaśnienia sytuacji i żądania wypłaty.

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 grudnia 2025 18:01 Zmodyfikowano dnia: 16 grudnia 2025 18:01

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.