Pytanie z dnia 20 lipca

Szanowni Państwo,
Czy zgodnie z obowiązująca ustawą: „Ustawa z dnia 26 maja 2022 r. o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw” ,dyrekcja ma prawo zwlekać z wypłacaniem podwyżek personelowi pielęgniarskiemu i nie wypłacić minimalnych wypłat zgodnie z obowiązującymi współczynnikami ? Ile czasu dyrekcja ma na wypłacenie podwyżek ?

Dzień dobry, wynagrodzenie powinno być podwyższone od dnia 2 lipca 2022 roku, a wypłata nastąpić w dacie wypłaty wynagrodzenia określonej w umowie o pracę. Pracodawca nie powinien zwlekać z wypłatą wynagrodzeń w podwyższonych stawkach, jednak powszechnie słyszy się, że szpitale nie mają środków na pokrycie wydatków związanych z wynagrodzeniami, bo pomimo podwyżek "na papierze" (we wspominanej ustawie), szpitale nie otrzymały dodatkowego finansowania na ten cel. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 lipca 2022 10:07 Zmodyfikowano dnia: 22 lipca 2022 10:07 Obejrzało: 16 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.