Pytanie z dnia 28 listopada 2016

Syn zostawił testament, w którym do spadku powołał moje wnuki (dwójka małoletnich dzieci) i wydziedziczył żonę, która jest przedstawicielką ustawową dzieci. Mnie jako babcię ustanowił wykonawcą testamentu. W testamencie notarialnym jest wskazane, że wykonawca testamentu jest powołany do zarządu całym spadkiem. Proszę mi powiedzieć, czy mogę złożyć wniosek o stwierdzenie nabycia spadku do sądu jako wykonawca testamentu? Poza tym, czy po stwierdzeniu nabycia spadku mogę nadal być zarządcą? Synowa została wydziedziczona i boję się, że gdy jako przedstawicielka ustawowa dobierze się do majątku zaraz go sprzeniewierzy?

Dzień dobry, jako wykonawca testamentu oczywiście może Pani złożyć wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Jeśli chodzi o zarząd spadku, proszę dokładnie wskazać jak w testamencie ujęto postanowienia o zarządzie spadkiem ? Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 28 listopada 2016 18:44:56 Obejrzało: 83 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.