stłuczka autem służbowym

Pytanie z dnia 19 czerwca 2019

Witam,
Rok temu mój narzeczony spowodowal stluczke autem sluzbowym. Jak sie pozniej okazalo auto nie mialo OC. Fundusz gwarancyjny wystapil o kwotę 12 tys zarowno do niego, jak i do wlasciciela auta. Wlasiciel auta nie odpisywal przez ponad rok, nie zaplacil wiec Fundusz scigal Nas. Oplacilismy tę kwotę chociaz wg tego co czytalismy kwota powinna byc podzielona na pol. Po 3 miesiacach od wplaty- fundusz napisal kolejne pismo o kolejne pieniadze, chociaz wczesniej w pismie wypisal wszystkie koszty. Teraz mowi, ze była to ' wstepna' wycena, ale jak po 1.5roku od wyplacenia poszkodowanemu wygenerowaly sie kolejne koszty rzeczoznawcy? Mamy juz dosc, bo splacilismy nawet nie swoj do końca dlug, a znowu dostajemy kolejne pisma. Czemu FG nie kieruje sie juz do wlasciciela auta?

Witam. W dalszym ciągu za wszystkie koszty związane ze szkodą spowodowaną prowadzeniem pojazdu nie posiadającym ważnej polisy OC w chwili zdarzenia ponoszą odpowiedzialność solidarność odpowiedzialność właściciel pojazdu oraz kierujący pojazdem. Prawdopodobnie UFG nadal kieruje roszczenia również do właściciela pojazdu, ale pewnie bezskutecznie, dlatego łatwiej jest wyegzekwować dług od kierującego pojazdem, który już raz zapłacił. Oczywiście kierujący pojazdem może kwestionować powstałe nowe koszty (wystarczy nie płacić, a w razie pozwania przez UFG bronić swojego stanowiska, m.in. poprzez wniosek o wydanie opinii przez biegłego sądowego rzeczoznawcę), a nadto kierującemu pojazdem będzie przysługiwać roszczenie regresowe do właściciela o zwrot połowy uiszczonych kosztów. W razie chęci uzyskania dalszej, odpłatnej porady prawnej bądź chęci zlecenia sprawy, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, adw. Sandra Grzywocz - Nowak z Chorzowa (www.adwokat-grzywocz-nowak.pl)

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 czerwca 2019 11:36 Zmodyfikowano dnia: 26 czerwca 2019 11:36 Obejrzało: 189 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.